Yeni Doğan Bebek Nasıl Giydirilir

Yeni Doğan Bebek Nasıl Giydirilir
Topluluk Tarafından Doğrulandı simgesi
Yeni doğan bebek nasıl giydirilir? Bebeklerin neden içlik giydiğinden tam olarak emin değil misiniz? Ya da kumaşı nasıl olmalıdır, esnek mi olmalıdır? İşte Yeni doğanlar için mini stil rehberimiz.
Yeni Doğan Bebek Nasıl Giydirilir
Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, bebeği güvende ve rahat tutmaktır. Tam olarak bunu yapmanıza yardımcı olmak için, hastaneden çıkarken yeni doğmuş bebeğinizi nasıl giydireceğiniz ve evdeki ilk birkaç haftada neleri göz önünde bulundurmanız gerektiği konusunda birkaç uzman ipucu hazırladık.


1. Hastane çıkış setleri ilk etapta çok yararlı olacaktır.

Çocuk giyim perakendecisi Sprout’un kurucusu Suzanne Price, “En büyük faydası, bebeğinizin sırtının ve karnının açıkta kalmasını önleyecek olmalarıdır” diyor.

Ve, alt kısımdaki çıtçıtlar, çocuk bezini değiştirirken bebeği tamamen soymak zorunda kalmayacağınız anlamına gelir – bu da işi ebeveynler için daha kolay ve bebek için daha az soğuk yapar.

Önden çıtçıtlı bodyler bebeğinizin başının üzerinden çekilmesi gerekmez – ki çoğu bebek bunu sevmez.

2. Alt içlik ekleyin. Bebeğin çorap veya patik ihtiyacını karşılamak gerekir.

Tüm bebek kıyafetlerinde olduğu gibi, biraz daha büyük (ancak yine de rahatça sığan) bedenler satın almaktan zarar gelmez; bu şekilde, bebeğin ayakları büyüdükçe bile biraz daha uzun süre dayanırlar.

Daha sonra, ayakları aşağıdan yukarıya çekmeyi planlamıyorsanız, ayak kısmını kesip altını kıvırarak onları içlik haline getirebilirsiniz. İçlik ve çorap kombinasyonunu seveceksiniz. 🙂

3. Kışın bebeği daha fazla kalın giydirmeniz gerekir.

Bu içliklerin kesinlikle %100 organik pamuklu, bebeği sıkmayan ama aynı zamanda da çok terletmeyen bir kumaşa sahip olması gerekir. Yeni doğan bebekler için uzun kollu ürünler tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.

Bebeği de çok sıkmayan ve terletmeyen ürünlere kesinlikle dikkat etmelisiniz. Bebeğin çok sıcak olabileceğine, terlediğine dair işaretler arasında kızarmış yanaklar, huzursuzluk veya terli bir sırttan belli olacaktır.

4. Aksesuarları düşünün • Yumuşak şapkalar bebeği özellikle ilk haftalarda sıcak tutar. Smith, bebeklerin kafalarından çok fazla ısı kaybettiğini söylüyor. • İnce eldivenler bebeklerin kendilerini kaşımalarını engeller. • Çoraplar, pabuç giymiyorlarsa, özellikle de dışarı çıkıyorsanız, yeni doğanlar için yararlıdır. Smith ilk başta bebeklerin dolaşımının zayıf olduğunu ve ayaklarının bizimkinden daha soğuk olduğunu söylüyor. • İçlikler bebeğin bacakları için kazak olarak düşünülebilir.


5. Bir battaniye kullanın.

Bir battaniye bebeğin rahat ve korunaklı hissetmesini sağlayacaktır. Ayrıca Smith, “Hastaneden çıkan her bebeğin üstü örtülmesi gerekiyor, daha çok mikropları [uzak tutmak için] diye belirtiyor. Yaz aylarında hafif bir battaniye yapmanız yeterli olacaktır. Günler soğudukça daha kalın bir şey seçin. Durum ne olursa olsun, bebeğinizi üşütmemeniz gerekiyor. Kışın bir süre dışarıda kalacaksanız, bebeğinizin üşümemesine dikkat edin.


6. Bebek Uyku Öncesi Nasıl Giydirilmelidir?

Smith, “Bir bebek uyurken, daha azı daha çok olacaktır” diyor. Bebekler yatakta eldivenlerini ve şapkalarını çıkarabilirler. Kundaklanmayı seviyorsa, giymesi gereken tek şey kundak battaniyesinin altında bir tulum. Kendini kaşımaya meyilliyse, yerleşik eldivenli uzun kollu tulumlar da bulabilirsiniz. Bebek kundaklanmaktan hoşlanmıyorsa bir uyku tulumu deneyin.

7. Doğal Kumaşlar Kullanmalı mıyım?

Smith, yalnızca organik malzemelerden yapılmış kıyafetleri satın alma konusunda stres yapmamayı söylerken, pamuk veya bambu gibi doğal lifler çok daha nefes alabilir ve bu da bebeğin ısı düzenlemesine yardımcı olabilir.

Ayrıca, üretim sürecinde sert kimyasallar ve boyalar sızabileceği için ebeveynleri giymeden önce makineye yeni giysiler atmaya çağırıyor.

Bebeğin kapının dışında hassas bir cilde sahip olup olmadığından emin olamayacağınız için Price, daha büyük bebekler için karakter tasarımlarıyla süslenmiş parlak boyalı kıyafetleri saklamanızı önerir. “Onlar yeniyken ve evden zar zor çıkarken, üzerinde Mickey Mouse olan sevimli kıyafete ihtiyaçları yok,” dedi. “Sade, yumuşak giysiler idealdir.

8. Ürün tercih ederken nelere dikkat etmeliyim?

Ürün tercihlerinde kumaşların pamuklu ve yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz. Piyasada bulunan çok ucuza satılan ürünlerden tedarik etmemenizi tavsiye ederiz, bunların çoğu %80 pamuklu ürünlerden oluşmaktadır.

Ayrıca rengarenk baskılı, gözünüze hitap eden ürünler size hoş gelebilir fakat sade, baskısız ürünler daha uygun olacaktır. Bu ürünlerin renklendirildiğini unutmayın, reklendirme teknolojisi en dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir.

Bebekler ilk doğdukları zamanda korumasız olurlar ve kötü koşullarda üretilen bu ürünler kanserojen madde içerebilirler ve bebeklerin tenleri bu dönemde çok hassas olur. Bebeklerin hassas ciltlerini korumanız gerekmekte.

Bir Cevap Yazın